x
,

Üzüm Çekirdeği Ekstraktlı Bitkisel Karışım

KULLANIMI

Üzüm çekirdeği genellikle belirli seviyelerde proantosiyanidinlerle standartlaştırılmış ekstreler halinde gelir. Sorunuz için doğru dozu bulmak için bilgili bir sağlayıcıyla konuşun.

MUHAFAZASI

Isı, ışık ve nemden uzak yerde koruyunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.Gebe veya emziren kadınlar üzüm çekirdeği takviyeleri kullanmamalıdır.

EK BİLGİLER

Üzüm çekirdeğinin içerdiği antioksidan maddelerden dolayı kan yağının ve kolesterolünde ve kan damarlarındaki yağ birikimine engel olduğu belirlenmiştir. Bu sebeple üzüm çekirdeği hasarlı ve zayıf kan damarlarının güçlendirilmesinde çok etkili bir bitkidir. Yine kırmızı ve siyah üzümün kabuk kısmında bulunan bir madde kanseri önlemede ve kalp krizi riskini azaltmaktadır. Üzüm çekirdeği bağırsak metabolizmasını hızlandırır, vücudu hastalıklara karşı korur, yağların erimesini sağlar. Cildi temizler, cildin taze ve genç kalmasına yardımcı olur. Alerji ve kireçlenmelere karşı faydalıdır. İltihaplanmayı önler, yüksek tansiyonu düşürür. Tıkanmış bağırsakları açar. Romatizma ve mafsal iltihaplanmaları önler. Kum ve taşların düşürülmesine yardımcı olur. Kolesterolün damarlarda birikmesine engel olur. Bu yüzden damar tıkanıklığına engel olur. Siyah üzüm çekirdeği çok etkili bir kan yapıcıdır.

Üzüm çekirdeğinin çok ciddi bir kan sulandırıcı etkiye sahip, varis tedavisine de yardımcı olduğu bilinmektedir.Vücudumuzun her bölgesi kılcal damarlarla beslendiği düşünülürse, üzüm çekirdeğinin faydası daha iyi anlaşılmış olur. Kan damarlarının zayıflaması, incelmesi gibi durumlarda kanın rahat dolaşamamasından dolayı ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Çünkü vücudun her hücresine oksijen kanla gitmektedir. Yine kılcal damarın çatlaması ciddi sağlık problemlerine sebebiyet verebilir. Yani vücudumuzun sağlıklı olması sağlıklı bir dolaşım sistemine bağlıdır. Bunun için üzüm çekirdeği birebirdir. Çünkü üzüm çekirdeği zayıflamış kan damarlarını güçlendirir. Bundan dolayı ödemden dolayı şişmiş bacaklara da çok faydası olur. Üzüm çekirdeğinin diğer bir faydası da gözler üzerinedir. Yine kılcal damarları güçlendirmesinden dolayı tansiyonun dengelenmesinde üzüm çekirdeğinin çok faydası vardır.

CİLDE FAYDALARI

Cildin yaşlanmasını geciktirir. Üzüm çekirdeği bağ dokularını güçlendirerek cilt sarkmalarının önüne geçer. Damar sağlığını korumak için  10 gr. üzüm çekirdeği yeterlidir. Üzüm çekirdeğini normal dozda kullanmamızda herhangi bir yan etki saptanmamıştır. Yani kan damarlarını korumada, cilt kırışıklıklarında, cildi cansız ve solgun olanlar, cinsel yaşantısında kendisini yetersiz görenler, kalple ilgili sıkıntısı olanlar, görmede sıkıntısı olanlar, şişlik ve ödemlerde, yüksek tansiyonda, kolayca kanama riski olanlarda, şeker hastalarında, varis ve hemoroit sorunu olanlar üzüm çekirdeği kullanabilirler.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Üzüm çekirdeği özü, potansiyel olarak karaciğer tarafından parçalanan ilaçları etkiler. Birçok ilaç karaciğer tarafından parçalanır, bu nedenle doktorunuza danışın. Ayrıca, üzüm çekirdeği özündeki OPC’ler aşağıdakilerle etkileşime girebilir:
Antikoagülanlar (kan tincelticiler): Üzüm çekirdeği ekstraktları kan inceltici olarak işlev görebilir ve varfarin (Coumadin), klopidogrel (Plavix) veya aspirin gibi diğer kan incelticileriyle alınırsa kanama riskini artırabilir. Kan inceltici ilaçlar alıyorsanız veya kanama bozukluklarınız varsa, üzüm çekirdeği ekstresi almadan önce doktorunuza danışın.
Phenacetin: Üzüm suyu içilmesi, vücudun Phenacetin’in ne kadar hızlı bir şekilde parçalandığından arınmasını sağlayabilir. Bu, aldığınız fenasetin etkinliğini azaltabilir.

 

 

1
×
MERHABA... Ben Şifalı Dükkanda Görevli Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Teknikeriyim. Bana hastalığınızın veya şikayetinizin ne olduğunu yazarsanız size hangi bitkileri ve ürünleri nasıl kullanmanız gerektiği ile ilgili bilgi verebilirim.