x
,

Kuş Üzümü

KULLANIMI

Doğal bir besin olan kuş üzümü uzun yıllar boyunca en lezzetli yemeklerin ana malzemesi olarak kullanıldı. Yemek olarak genelde pilavlarda, zeytinyağlı sarma ve dolmada kullanılır. Farklı ve aromatik bir tada sahip olması nedeniyle birçok alanda tüketilir. Tatlı olarak ise komposto, kek, tatlı ve aşurede kullanılır. Kek, pasta, çörek ya da kurabiyenin hem içerisinde ilave edebilir hem de güzel bir görsel elde etmek için kullanabilirsiniz. Son zamanlarda da dünyada ünlü parfümlerin içeriğinde kokusu kullanılmaya başladı.

MUHAFAZASI

Isı, ışık ve nemden uzak yerde koruyunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.

EK BİLGİLER

1. Sindirim Sistemini Korur;İnsan vücudunun en önemli sistemlerinden biri sindirim. Sindirim sistemine birçok organ dahil olur. Sindirim sisteminde yer alan organlar çok fazla çalıştığı için aynı şekilde sağlıklı bir yapıda olması gerekir. Bu nedenle organların sağlıklı yapısını koruması için doğal ve sağlıklı besinler tüketmeniz gerekir. Doğal ve besleyici besinler arasında ilk sırada kuş üzümü gelir. Kuş üzümünün içeriğinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde sindirim sistemini korur, daha güçlü bir yapıya sahip olmasına yardımcı olur. Her gün düzenli olarak bir avuç kuş üzümü tüketebilirsiniz.

2. Karaciğeri Güçlendirir;Kuş üzümünün en önemli faydaları arasında karaciğer güçlendirmesi özelliği yer alır. Karaciğer insan vücudunun en önemli organlarından biri, insan vücuduna fayda sağlamak için tüm organlardan daha fazla çalışır ve enerji harcar. Karaciğerin sağlam ve güçlü bir yapıya sahip olması için karaciğeri destekleyen besinleri daha fazla tüketmeniz gerekir. Karaciğer dostu olan kuş üzümünü düzenli bir şekilde tüketerek, karaciğere fayda sağlayabilirsiniz. Kuş üzümünün içerisinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde insan vücudunun en önemli organı olan karaciğerin işlevini daha sağlıklı bir şekilde yerine getirmesini sağlayabilirsiniz.

3. Balgam Söktürücü Özelliği Bulunur;Kış aylarında hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte hastalıkların ortaya çıkmasına neden olan bakteriler soğuk havada daha çok yayılır. Bu nedenle üst solunum hastalıklarının ortaya çıkmasına neden olur. Üst solunum yolu hastalıklarından olan nezle, grip ve soğuk algınlığının ortak belirtisi balgamın oluşması. Balgam çoğu zaman insanları rahatsız eder. Balgamdan kısa sürede kurtulmak için kuş üzümü yiyebilirsiniz. Kuş üzümünün içeriğinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde balgam söktürücü bir özelliğini bulunur.

4. Bağırsakların Çalışmasını Düzenler;Bağırsakların düzenli bir şekilde çalışması, daha çok lifli besinlerin, meyve ve sebzenin tüketilmesine bağlı. Bağırsakların daha iyi bir şekilde çalışması için içeriğinde birçok mineral ve vitamin barındıran kuş üzümünü tüketebilirsiniz. Kuş üzümü aynı zamanda bağırsakları yumuşatarak, bağırsak sorunlarına sahip olan insanlar için büyük oranda fayda sağlar. Kuş üzümü bağırsak hastalıklarını da tedavi etme özelliğine sahip.

5. Tansiyon ve Kolesterolü Dengeler;Günümüzde en büyük hastalıklar arasında tansiyon ve kolesterol gibi sağlık sorunları yer alır. Özellikle içeriğinde birçok vitamin ve mineral barındıran kuş üzümünü sağlıklı bir yaşam için çokça tüketebilirsiniz. Bu da tansiyon ve kolesterol seviyesini normal bir dengede tutmaya yarar.

6. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir;Bağışıklık sistemi hastalıklara karşı insan vücuduna tam bir koruma sağlar. Ancak bağışıklık sisteminin çok az zayıflaması durumunda birçok hastalığa yakalanma durumu ortaya çıkar. Bu nedenle bağışıklık sistemini güçlendirmek için birçok doğal besinler tüketmeniz gerekir. Özellikle doğal besinler içerisinde kuş üzümü ilk sırada yer alır. Kuş üzümü içerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini korur. Daha fazla güçlü ve sağlıklı bir yapıya sahip olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda bağışıklık sistemini destekler.

7. Damar Hastalıklarını İyileştirir;Bazı zararlı besinlerin çok fazla tüketilmesine bağlı olarak damarlarda tıkanma ya da farklı hastalıklar meydana gelir. Damarları korumak ve daha sağlıklı bir yapıya sahip olması için doğal besinler tüketebilirsiniz. Doğal besinler denilince ilk akla gelen kuş üzümü. Kuş üzümünün yapısı itibariyle bünyesinde yararlı maddeler barındırması ile damar hastalıklarını iyileştirir ve tedavi eder. Aynı zamanda damar hastalıklarının oluşumuna engel olur.

8. Cilt Hastalıklarına İyi Gelir;Cilt yüzeyinde yaşlanma belirtilerine bağlı olarak, cilt kırışıklığı, sarkmalar ve cildin elastikliğini kaybetmesi gibi cilt sorunları ortaya çıkar. Aynı zamanda bağışıklık sisteminin zayıflamasına bağlı olarak da cilt yüzeyinde egzama, sedef gibi hastalıklar da oluşur. Tüm bu cilt hastalıklarını ve sorunlarını gidermek için kuş üzümünü belirli bir oranda düzenli olarak tüketmeniz gerekir. Kuş üzümünün içeriğinde yer alan vitamin ve maddeler sayesinde birçok cilt hastalığı ve kusurlarını tedavi etmede yardımcı olur. İnsan vücudunun kolajen ihtiyacını fazlasıyla karşılar. Böylece kırışık olan cilt yüzeyine gerekli olan proteini sağlar. Cilt yüzeyine esnek bir görüntü vererek, yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır. Aynı zamanda güneşin zararlı ışınlarına uzun süre maruz kaldığınız zaman cilt yüzeyinde güneş yanığı meydana gelir. Güneş yanığının tedavi etmek ve deri hastalıklarına karşı cildi korumak için kuş üzümü büyük yarar sağlar.

 

 

1
×
MERHABA... Ben Şifalı Dükkanda Görevli Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Teknikeriyim. Bana hastalığınızın veya şikayetinizin ne olduğunu yazarsanız size hangi bitkileri ve ürünleri nasıl kullanmanız gerektiği ile ilgili bilgi verebilirim.