x
,

Keratinli Saç Serumu

KULLANIMI

Tüm sabit yağlar ve bazı saç serumlar gibi, keratin yağı kullanımı da aynen onlar gibi değişik şekillerde kullanılabiliyor.İster saç boy ve uçlarına, ister dipten en uca uygulayabilirsiniz. En yaygın ve faydalı kullanımı, nemli, temiz saça uygulanır ve biraz masaj yapılır, en az 15-20 dakika bekletilir, sonra ılık suyla durulanır. Durulanmadan da kullanılır. Banyoda avuç içindeki şampuana da az miktarda karıştırılarak saça masaj yapılır ve 5 dakika sonra durulanır. Bu bakım size hiç vakit kaybettirmemesi bakımından oldukça faydalıdır. Banyo öncesi keratin yağı kullanımında, 1 -2 saat önce uygulanması faydayı daha da arttıracaktı. Uygun zamanlarda, saçta daha uzun beletilmesi tavsiye edilir. Genel bakım amaçlı kullanıldığında haftada 2 veya 3 defa kullanılması yeterli gelecektir. Saçın ihtiyacına göre daha sık veya daha seyrek de kullanılabilir.

MUHAFAZASI

Isı, ışık ve nemden uzak yerde koruyunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.

EK BİLGİLER

Keratin serum saçın onarılması için kullanılan bir bakım ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Dişlerde, tırnaklarda ve saçlarda bulunan bir çeşit protein olarak adlandırılabilen keratin, saçların esnek yapısını korumaktadır. Saçlarını sıklıkla boyatmakta olan ve saçını sıklıkla ısıya maruz bırakmakta olan kişilerde keratin miktarının azalması ve azalan keratinle beraber saçın dengesinin bozulması, sertleşip incelmesi ve birbirine dolaşması gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Canlılığını ve dayanıklılığını kaybetmiş olan bir saça kaybettiği keratini kazandırabilmek ve daha canlı bir yapıya sahip olmasını sağlayabilmek için keratin serumu uygulanması faydalı olacaktır. Hafif bir şekilde nemli olan saça uygulanabilecek olan bu serumu evde rahatlıkla saçınıza uygulayabilmeniz mümkün olacaktır. Saçlarınızın daha düz bir görünüme sahip olmasını sağlayan, daha kolay şekil almasına ve ipeksi bir görünüme kavuşmasını sağlayan bu serum sayesinde saçlarınızın çok daha dayanıklı bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

1
×
MERHABA... Ben Şifalı Dükkanda Görevli Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Teknikeriyim. Bana hastalığınızın veya şikayetinizin ne olduğunu yazarsanız size hangi bitkileri ve ürünleri nasıl kullanmanız gerektiği ile ilgili bilgi verebilirim.