x
,

Devedikeni Sıvı Ekstresi

KULLANIMI

Günlük olarak sabah 1 ölçek, akşam 1 ölçek tüketilmesi tavsiye edilir.(1 ölçek 5 ml’dir.)

MUHAFAZASI

Isı, ışık ve nemden uzak yerde koruyunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.Kapağı açıldıktan sonra buzdolabında muhafaza ediniz.

EK BİLGİLER

Karaciğerin yenilenmesinde, siroz gibi alkolün neden olduğu rahatsızlıkların giderilmesinde yardımcıdır. Eskiden beri deve dikeninin yaprak, sap ve çiçekleri tedavi amaçlı kullanılmaktaysa da, modern kullanımında daha çok tohumları tercih edilir. Tohumları; sabit yağ (%25-30), nişasta, tanen ve flavono-lignan türevi bileşikler, silimarinler (Silibin, silidianin, silikristin) içermektedir. Çok eski çağlardan beri özellikle karaciğeri koruyucu olarak kullanılır. Deve dikeni ekstraktları %70-80 oranında “silimarin” içermektedirler. Karaciğerde toksik maddelerin parçalanıp, atılacak hale gelmesine yardımcı olur. Karaciğerin çalışmasını destekler ve yeni karaciğer hücrelerinin oluşmasına yardımcı olur. Hepatitlerde, sarılık ve karaciğer iltihabı problemlerinde faydalı olabilir. Alkolün çok kullanılması sonucu gelişen siroza karşı etkili olabilir. Ayrıca aşırı sigara içen kişiler için de önemlidir. İyi bir kan temizleyici olup, sedef hastalığında fayda sağlayabilir. Güçlü bir antioksidan olup, serbest radikallerin etkisini azaltır. Safra kanalları iltihabı ve hamilelikte safra akımının kesilmesi üzerine iyileştirici etkisi vardır. Böbreklerin daha iyi çalışmasına katkıda bulunarak idrar yollarındaki problemlerin giderilmesinde olumlu katkılar sağlar. Dokuları korur ve iltihap önleyicidir.

 

 

1
×
MERHABA... Ben Şifalı Dükkanda Görevli Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Teknikeriyim. Bana hastalığınızın veya şikayetinizin ne olduğunu yazarsanız size hangi bitkileri ve ürünleri nasıl kullanmanız gerektiği ile ilgili bilgi verebilirim.