x
,

Göz Altı Kırışıkşıkları İçin Maske

1- Cildi sıkılaştıran yumurta akı maskesi

Protein bakımından zengin yumurta akı cildi besler ve sıkıştırarak mevcut kırışıklıkların görünümünü hafifletir.

İhtiyacınız olan; 1yumurta akı,1 yemek kaşığı ince rendelenmiş havuç ( dış kısmını soyun ) ve 1 çay kaşığı aleo vera veya badem yağı.

Tüm malzemeleri bir kasede iyice karıştırın.Maskeyi temiz yüze masaj yaparak uyguladıktan sonra 20-30 dk.bekletin ve bol soğuk suyla yıkayın.Daha ilk uygulamadan itibaren cildi sıkılaştıran bu maskeyi sadece göz çevresinde değil tüm yüzünüzde haftada 1-2 kez kullanabilirsiniz.

2- Göz Çevresi İçin Havuç Maskesi

Yüzünüzde kullandığınız herhangi bir kozmetik ürünün içeriğine büyük ihtimalle A vitamini içerdiğini göreceksiniz.Bunun nedeni A vitaminin yeni cilt hücresi üretimini tetikleyen bir vitamin olması ve kırışıklıklara karşı cildi koruması ayrıca antioksidan etkisiyle cildin daha erken yaşlanmasına neden olan “oksidatif stres” e karşı cildi koruyor.

Maskeyi hazırlamak için 2 havucun dış kısmını doğduktan sonra katı meyve sıkacağına suyunu sıkın.Havuç suyuna 1 çay kaşığı badem yağı ekledikten sonra 2 saat buzdolabında soğumasını bekleyin.

Daha sonra bu karışımı göz çevresine (yan bölgelere ve alt kısımlara) sürün.Maskenin etkisini göstermesi için 30 dk. bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın.Bu maskeyi haftada 3-4 gün yapabilirsiniz.

Katı meyve sıkacağınız yoksa 2 büyük boy havucu (yine dış kısımlarını doğduktan sonra) rendeleyebilirsiniz.Rendeden de ihtiyacınız kadar havuç suyu çıkacaktır.

3- Kırışıklıkları Azaltan Salatalık Maskesi

Salatalık maskesi özellikle güneşten , kirden , stresten , uykusuzluktan yıpranış ciltler için ideal.

Cildi besleyen ve canlılık veren A , B1 , C ve H vitaminleri bakımından son derece zengin olan salatalık düzenli olarak cilde uygulandığında cildi nemlendirip esneklik vererek kırışıklık oluşumunu yavaşlatıyor.

Salatalığı gözevresinde kullanmak için 1 adet salatalığın kabuğunu soyun ve rendeleyin.Posasını süzdükten sonra suyunu 1 saat kadar buzdolabında soğutun.Salatalık suyunu buzdolabından çıkardıktan sonra biraz çalkalyıp göz çevresi ve gözaltlarına sürüp en az 20 dk bekletin.Temizlemek için soğuk su kullanabilirsiniz.

Alternatif olarak 1 salatalığın kabuklarını doğduktan sonra ince ince dilimleyip bu dilimleri göz çevresine koyabilirsiniz.Her 10 dk bir buzdolabında beklettiğiniz soğuk dilimlerle maskenizi tazeleyin.

 

1
×
MERHABA... Ben Şifalı Dükkanda Görevli Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Teknikeriyim. Bana hastalığınızın veya şikayetinizin ne olduğunu yazarsanız size hangi bitkileri ve ürünleri nasıl kullanmanız gerektiği ile ilgili bilgi verebilirim.